AT! VUR! MUTLU OL!

HANİÇ

LEVER ACTION

haniç lever action

 Bir ürünün kalitesinin temelini ham madde oluşturur. Uygun ham maddelerin seçilmesi, parçaların istenilen sertlik değerlerine ulaşabilmesi için temel adımdır. Haniç Levyeli Av Tüfekleri, tüfeğin yapısına ve çalışmasına uygun, uzun ömürlü kullanım imkanı veren sertifikalı ham maddelerden üretilir.   Tüfeğin özelikle patlama basıncını karşılayan ve birbirine en sık temas eden parçaları mekanizma, kilit ve horoz dur. Bu parçalar ıslah çeliklerinden üretilerek aynı sertlik seviyelerine getirilir. Bu sayede parçaların birbirini ezmeden, kırılmadan ve deformasyon olmadan uzun süre çalışması sağlanır.  

Haniç Levyeli Av Tüfeğinin tüm ana parçaları ( Namlu, mekanizma, kilit, horoz, gövde ve levye) dolu malzemeden üretilir.

Namlu 42CrMo4 Malzemeden Derin delik delme yöntemi ile üretilerek namlu iç yüzeyi taşlanır ve sert krom kaplanır.  Haniç Levyeli Av tüfeğinin yüksek darbe altında çalışan bir diğer önemli parçası levyedir. Levye, dolu malzemeden, CNC ile işlenerek üretilir. Isıl işlem prosedürlerinden geçirilerek belirlenen sertlik seviyesine getirilir. Bu sertlik seviyesi hem levyenin deformasyonunu ve ezilmesini önleyecek seviyededir. Şarjör kapasitesi 8+1 dir.