SIK SORULAN SORULAR

Poligon Asya’yı kimler kullanabilir?

Poligon Asya atış poligonunu 18 yaşını doldurmuş tüm bireyler mermi ücreti karşılığı kullanabilirler. 18 yaş altındaki atıcılarımız velisi eşliğinde (atıcı ve velinin soyadı uyumlu olması ve her ikisinin de kimlik göstermesi zorunludur) atış yapabilirler.

Poligon Asya’yı hiç atış tecrübesi olmayanlar da kullanabilir mi?

Poligonumuzda atış yapmak için deneyim gerekmemektedir. Atış eğitmenlerimiz ücretsiz temel atış eğitimini sizlere vereceklerdir.

Poligon Asya’da silahı olmayanlar da atış yapabilir mi?

Poligonumuzda 17 adet silahımız mevcuttur. Ruhsatlı silahı olmayan müşterilerimiz poligonumuz envanterindeki silahlarla atış yapabilirler.

Poligon Asya’yı kullanmak için rezervasyon gerekli mi?

Poligonumuz haftanın 7 günü siz değerli müşterilerimize hizmet vermektedir. Çalışma saatleri içerisindeki istediğiniz vakitte poligonumuza gelip atış yapabilirsiniz.

Taşıma ya da Bulundurma ruhsatlı silahımla gelip atış yapabilir miyim?

Silah taşıma ruhsatınız yanınızda olmak şartı ile kendi mermi ve silahınızla atış yapabilirsiniz. Dilerseniz kendi silahınızla poligonumuz mermilerini kullanabilirsiniz.
Silah bulundurma ruhsatı olanlar Emniyetten alacakları Silah Yol Nakil Belgesi ve Bulundurma Ruhsatını yanlarında getirmek şartıyla atış yapabilirler.

Taşıma ya da bulundurma ruhsatlı silahımla bir başkası atış yapabilir mi?

Mevzuat gereği ruhsat sahibinin dışında kimse kişinin silahıyla atış yapamaz. Poligonumuzda kurallara aşırı hassasiyet gösterdiğimiz için lütfen aksi durumlarda ısrar etmeyiniz.

En az kaç atış yapabiliyoruz?

Poligonumuzda kişi başı minimum 15 atış yaptırıyoruz.

Attıklarımız gerçek silah mı?

Poligonumuzda gerçek silah ve mühimmat kullanılmaktadır.